Természetközeli szennyvíztisztítás Bugacpusztaházán – Mi építettük!
2019-ben a Bács-Kiskun megyei Bugacpusztaházán építettünk ki egy természetközeli szennyvíztisztító rendszert. A település egészen addig nem képezte részét egy szennyvízkezelési agglomerációnak sem, így nem volt kiépített közmű a 200-300 fős kis faluban.
A hagyományos biológiai tisztítás
A szennyvíztisztítás biológiai módszere először Manchesterben jelent meg 1914-ben, de szélesebb körben csak a II. világháborút követően terjedt el. Az aerob eleveniszapos tisztítás a leggyakrabban alkalmazott technológiája a biológiai fertőtlenítésnek.
Megvalósult természetközeli szennyvíztisztítás a mintafaluvá vált Bugacpusztaházán
"A természetközeli szennyvíztisztítás módszere nem ismeretlen, Európán belül és a kontinensen kívül is sokan használják, sőt sok tanyasi közegben az emésztőgödröt igyekeznek ilyen alternatív megoldással kiváltani."
Bugacpusztaháza - Természetközeli szennyvíztisztító átadása
Bugacpusztaházán a mintaprojektként megépült természetközeli szennyvíztisztító a tanyavilág szennyvízkezelési problémái mellett a Homokhátság elsivatagosodásának megállítására is megoldást jelenthet. Így cégünk büszkén vállalta a gyökérzónás szennyvíztisztító tervezését és kivitelezését.